Zastępca burmistrza Londynu ds. integracji miał związki z islamskimi radykałami

Pierwszy muzułmański burmistrz Londynu Sadiq Khan mianował swoim zastępcą ds integracji Matthew Rydera, który występował na konferencji CAGE, ugrupowania powiązanego z ekstremistami islamskimi.

CAGE wywołało skandal po tym jak jego lider Asim Quershi wychwalał kata Państwa Islamskiego Jihadi Johna. Ten sam Lider zapowiadał na scenie Matthew Rydera, prawnika praw człowieka i nowego pracownika londyńskiego ratusza. Na spotkaniu, poza Ryderem, wystąpił także Moazzam Begg, były więzień Guantanamo, uczestnik obozów szkoleniowych dla terrorystów i rekruter.

CAGE przestało być także partnerem Amnesty International po tym jak Państwo Islamskie radziło swoim współpracownikom na Zachodzie, by odwiedzali strony organizacji w celu uzyskania porad jak oszukać władze.

 

Khan, który w swojej kampanii na burmistrza Londynu musiał zmierzyć się z zarzutami o związki z ekstremistami, teraz bardzo wychwalał nowego zastępcę. (j)

źródło: The Clarion Project

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Bitwa o wolność słowa przegrana na własne życzenie

Indie: światowa awantura o hadis [Opinia]

Film o islamie znika z brytyjskich kin