Zamieszki w Oslo po zniszczeniu Koranu

Dzień po spaleniu Koranu w Malmö w Szwecji  i zamieszkach w tym mieście, w sobotę doszło do zamieszek również w Oslo, gdy na demonstracji zorganizowanej przez grupę „Stop Islamisation of Norway” został podarty i opluty Koran. Kontrdemonstranci, wykrzykujący hasło „Nie dla rasistów na ulicach” próbowali przerwać łańcuch policji, oddzielający ich od grupy niszczącej Koran. Kontrdemonstranci wskoczyli na samochód policyjny i obrzucali anty-islamistów jajkami.

Policja aresztowała 29 osób, w tym nieletnich. Nie podano informacji, z których grup pochodzili zatrzymani i czy zostali zwolnieni. (g)

Źródło: dw.com

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Avatar photo

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Uwolnić Iran z rąk terrorystów i morderców

Afganistan – przegrany sukces

Pakistan: rząd ustępuje islamistom