Zamieszki na imigranckich przedmieściach Grenoble

Trzecią noc trwają już zamieszki w imigranckich gettach w Grenoble, w których policja ściera się z bandami młodzieżowymi. 

W trakcie zamieszek zostało podpalonych prawie 70 samochodów, a policja musi skierować do miasta dodatkowe posiłki. Zamieszki wywołała śmierć dwóch złodziei, 17-latka i 19-latka, którzy uciekając przed policją na kradzionym skuterze zderzyli się z autobusem.

[youtube]https://youtu.be/r-NTWiJ1AGA[/youtube]

Gangi młodzieżowe obwiniają za ich śmierć policję, która z kolei twierdzi, że winni są przestępcy, którzy sami stworzyli niebezpieczeństwo, przejeżdżając na czerwonych światłach i z dużą prędkością pędząc po chodnikach.

Młodzieżowe gangi atakują policyjne i strażackie samochody kamieniami i koktajlami Mołotowa.

To nie pierwsze zamieszki w Grenoble; podobne ataki na policję miały miejsce w 2010 roku, także po oskarżeniu policji o spowodowanie śmierci imigranta, podobnie jak zamieszki w 2005 roku, które ogarnęły wiele francuskich dzielnic imigranckich. (j)

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Bitwa o wolność słowa przegrana na własne życzenie

Indie: światowa awantura o hadis [Opinia]

Film o islamie znika z brytyjskich kin