Zamiast uchodźców, przyjmujemy ich oprawców

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Bartosz Rutkowski, wojskowy, który odszedł ze służby, żeby pomagać uchodźcom w Iraku i Syrii, opowiedział Wirtualnej Polsce o ich sytuacji i o błędach Zachodu.

Z obserwacji Polaka wynika, że pomoc Zachodu jest często udzielana niewłaściwie, nieskutecznie i nieudolnie. Przykładem są zbiorniki na wodę do toalet w kontenerach – nie da się do nich doprowadzić wody i w rezultacie ludzie przerobili kontenery na mieszkania. „Czym większa organizacja, tym większy margines błędu. Od lat mówi się, że z 1 dolara przeznaczonego w niektórych organizacjach na dzieci czy biednych, trafia do nich realnie kilkanaście centów. Reszta to koszta – mówi Rutkowski.

Na miejscu usłyszał od uchodźców, jak kardynalnym błędem jest przyjęcie niekontrolowanej fali migrantów do Europy. „Ci ludzie nie są w stanie zrozumieć, dlaczego przyjmujemy jako uchodźców często ich oprawców, którzy wyjechali za ukradzione im pieniądze. (…) Jeden z Jazydów, gdy dowiedział się, że jestem Europejczykiem powiedział mi, że widział w TV człowieka, który spalił mu dom, jako uchodźcę w Niemczech – relacjonuje polski wojskowy.(p)

na podst. wp.pl

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook