Iran: zakaz patrzenia na kobiety w Ramadanie

Muzułmańscy sędziowie w Iranie ogłosili zakaz patrzenia przez mężczyzn na kobiety w czasie Ramadanu. “Kobiety powinny w czasie Ramadanu jeszcze bardziej szanować hidżab, a panowie powinni unikać spoglądania na przechodzące po ulicy kobiety”, powiedział rzecznik prasowy sędziów. Wprowadzono też zakaz publicznego jedzenia w czasie Ramadanu. Naruszający zakazy będą aresztowani, ale nie wiadomo, jakie przewidziano dla nich kary.

Od 12 lat mówimy o islamie bez politycznej poprawności i bez demonizowania. Wesprzyj nas byśmy mogli dalej działać.  >>Wspieram<<


Iran poważnie odczuwa wprowadzone przez Amerykanów rok temu sankcje. Inflacja wynosi 50%, a waluta irańska spadła na czarnym rynku do rekordowego poziomu 16 tysięcy riali za dolara. (g)

Źródło: telegraph.co.uk

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Grzegorz Lindenberg

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Koronawirus osłabił nielegalną imigrację

Media społecznościowe cenzorem XXI wieku

Muzułmańscy uczniowie wśród najgorszych na świecie