Zagórski oskarża nas o hitleryzm

Amin Al-Husseini i jego "Bracia"
| 11 komentarzy|
image_pdfimage_print

Pan Bogusław Zagórski (tytułujący sie stopniem profesora, a będący jedynie magistrem) zarzucił w rozmowie w TVN Warszawa, mojemu koledze, stowarzyszeniu i tym, którzy przygotowywali plakaty, oraz Szwajcarom -hitleryzm.

Amin Al-Husseini i jego "Bracia"Nie zaskoczyło mnie to. Argument ten jest od lat narzędziem uciszania wszelkiej krytyki pod adresem muzułmanów. Od razu stawiają się w rolę ofiary i próbują zarzucić rozmówcom, że chcieliby z nimi zrobić to, co hitlerowcy zrobili z Żydami.

Jednak tym razem sprawa idzie o Bractwo Muzułmańskie, o powiązania Ligi Muzułmańskiej poprzez Federację Organizacji Islamskich w Europie, z tym radykalnym nurtem. I w tym przypadku profesor powinien się trochę powstrzymać od takich komentarzy, bowiem to szejk Amin Al-Husseini późniejszy lider Bractwa w Jerozolimie, współpracował z Hitlerem przy holokauście, tworząc oddziały SS składające się z muzułmanów.

Może pan Zagórski odciąć się od tego i powiedzieć, że to zamierzchłe czasy, a świat wtedy zwariował. Wobec tego nowszy cytat, Jusuf Al-Quaradawi, MEMRI TV: Na przestrzeni wieków, Allah zsyłał na żydów, ludzi, którzy karali ich za ich zło. Ostatnia kara była wymierzona przez Hitlera. Przez te wszystkie rzeczy, które im zrobił – nawet jeśli oni wyolbrzymiają ten problem – udało mu się przywołać ich do porządku. To była boska kara dla nich. Kolejnym razem (z wolą Allacha) tą karę wymierzy im wierni. To ten sam Jusuf Al-Quaradawi, do którego fatw na islamonline.net odsyła Liga Muzułmańska w RP.

Jan Wójcik

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze