„Zachód nie będzie bezpieczny, dopóki żyjemy”

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Były zastępca Osamy bin Ladena i główny rzecznik Al-Kaidy Egipcjanin Ajman al-Zawahiri powiedział w nagraniu wideo umieszczonym w zasobach portalu YouTube, że Stany Zjednoczone po śmierci bin Ladena stanęły w obliczu muzułmańskiej rebelii. Jak dodaje, „Zachód nigdy nie będzie bezpieczny, dopóki żyjemy”.

Zawahiri dużą część 28-minutowego nagrania poświęcił upamiętnieniu zabitego w maju w Pakistanie szefa Al-Kaidy. Organizacja nie wyznaczyła dotąd następcy bin Ladena.

– Obecnie, i dzięki niech będą Bogu, Ameryka (USA) nie stoi w obliczu jednostki czy ugrupowania (…) lecz zbuntowanego narodu, który przebudził się ze snu w trakcie renesansu dżihadu (świętej wojny) i który rzuca im zewsząd wyzwanie – powiedział Zawahiri, zapowiadając kontynuowanie świętej wojny przeciwko Zachodowi.

– Musimy iść dalej drogą dżihadu, aby wygnać najeźdźców z ziem muzułmańskich – powiedział pokazany z kałasznikowem u boku Zawahiri, zwracając się do „ludu muzułmańskiego”.

więcej na onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze