Zabójcy Ilana Halimiego zostali skazani

Demonstracje po zabójstwie Ilana Halimiego
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

10 lipca 2009 sąd skazał przywódcę paryskiego gangu, Yousseuf Fofana, za torturowanie i zamordowanie młodego żydowskiego mężczyzny – Ilana Hamila.

Demonstracje po zabójstwie Ilana HalimiegoW lutym 2006 Halimi został porwany, torturowany i zabity tylko dlatego, że był Żydem. Więziono go przez 24 dni, podczas, których był w bestialski sposób dręczony. Sprawę zabójstwa dokonanego przez gang opisywaliśmy 8 czerwca  2009, na naszym portalu.

Morderstwo to poruszyło całą międzynarodową społeczność, która wezwała ówczesnego premiera Francji , Jacquesa Chiraca, do ukarania winnych zbrodni. Wyroki zapadły po procesie, który toczył się przez trzy lata. Fontana, który był głównym sprawcą i przywódcą gangu dostał dożywocie (najwyższy wyrok kary obowiązujący we Francji), a jego głowni wspólnicy: Jean Christophe Soumbou – 20 lat, Samir Ait Abdelmalek – 20 lat. Dziewczyna, która zwabiła Halimiego w zasadzkę, dostała wyrok 9 lat więzienia. Ogółem, w tej sprawie skazano 27 członków gangu, którzy uczestniczyli w jakimkolwiek stopniu w torturach i morderstwie mężczyzny.

Oskarżyciel złożył wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy w związku z zbyt łagodnymi, w jego ocenie, wyrokami.

Wyroki te nie przywrócą  życia Halimowi, ale sąd, ogłaszając je, wysłał wiadomość do społeczeństwa, że zbrodnie nie będą tolerowane, szczególnie te, które osłabiają poczucie bezpieczeństwa i atakują podstawowe zasady demokracji.

JG na podst.The Huffington Post

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook