Za Trumpa spadła liczba muzułmańskich uchodźców i turystów do USA

W czasie prezydentury Trumpa znacznie spadła liczba muzułmańskich uchodźców i imigrantów przybywających do USA. W roku 2016, ostatnim roku prezydentury Obamy, do USA przybyło 45 tysięcy uchodźców z krajów muzułmańskich, w czasie pierwszych 11 miesięcy prezydentury Trumpa w 2017 – tylko 11 tysięcy. Spadek dotyczy wszystkich krajów muzułmańskich a nie tylko tych, wobec których administracja Trumpa próbowała wprowadzić ograniczenia wizowe. W styczniu 2017 muzułmanie stanowili 50% uchodźców przyjmowanych w USA, w listopadzie tylko 10%.

Spadła też liczba wiz wydawanych na pobyt stały (imigrantów) i czasowy (turyści itp.)- średnio z 87 tysięcy miesięcznie do 70 tysięcy. (g)

Źródło: newsweek.com

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Uwolnić Iran z rąk terrorystów i morderców

Afganistan – przegrany sukces

Pakistan: rząd ustępuje islamistom