Wysoki rangą Hamasowiec uciekł do Izraela

1
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Strony internetowe powiązane z Fatahem donoszą, że znaczący funkcjonariusz zbrojnego skrzydła Hamasu, Bassam Mahmud Baraka, uciekł z Gazy do Izraela, a jest on w posiadaniu istotnych  informacji o tunelach Hamasu.

Baraka, który jest synem muzułmańskiego sędziego religijnego powiązanego z Hamasem, powiedział rodzinie, że wychodzi pozałatwiać sprawy, i od tego czasu nikt go nie widział. Podobno udał się w kierunku płotu granicznego i oddał się w ręce żołnierzy, którzy na niego czekali. Według doniesień, miał przy sobie laptopa. Wiadomo też, że Czerwony Krzyż poinformował jego rodzinę w Strefie Gazy, że znajduje się on w izraelskim areszcie.

Strony internetowe Fatahu ostro skrytykowały Hamas za to, że jego ludzie oddają się w ręce Izraela, zauważając, że to nie był pierwszy raz, kiedy to wyżsi rangą członkowie organizacji, szczególnie ci zaangażowani w działalność tunelową Gazy, znaleźli się w izraelskim areszcie.

W ubiegłym miesiącu pojawiły się doniesienia, że 17-letni członek Hamasu schwytany przez Izrael  przekazał śledczym informacje o działaniach grupy związanych z tunelami. Nastolatek opowiedział  o pracy Hamasu związanej z kopaniem tuneli, które mają umożliwić jego członkom przeniknięcie do Izraela, o trasach tuneli przeznaczonych dla członków elitarnej jednostki Nachba w nagłych przypadkach i informacje o lokalizacji wielu szybów.

Dochodzenie ujawniło również szczegółowe informacje na temat metod pracy kopaczy, narzędzi, których używają i zasad operacyjnych. Na przykład kopacze muszą brać prysznic i przebierać się z ubrań roboczych przed opuszczeniem tunelu, aby ukryć swoją działalność.

Shin Bet (izraelski wywiad) ogłosił przed tygodniem, że inny członek Hamasu aresztowany w kwietniu również dostarczył wielu informacji na temat tuneli. Człowiek ten został zatrzymany po przejściu przez ogrodzenie z Gazą; miał przy sobie dwa noże. Według aktu oskarżenia agent Hamasu brał udział w kopaniu tuneli, podkładaniu ładunków wybuchowych oraz patrolowaniu ogrodzenia.

Xsara na podstawie: www.israelnationalnews.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze