Wyrzucą kobiety z mediów w imię Allaha?

| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Kobietom nie wolno pojawiać się w telewizji i prasie pod żadnym pozorem. Żadne ich zdjęcia nie mogą być publikowane. Tak konserwatywni duchowni w Arabii Saudyjskiej widzą rolę płci pięknej w mediach. Ale odezwa muzułmańskich ortodoksów do nowego ministra informacji ma małe szanse na sukces

Po ostatnich reformach króla Abdullaha tradycyjne patriarchalne środowiska w Arabii Saudyjskiej czują, że zaczyna im się palić grunt pod nogami. Dlatego ortodoksyjni muzułmanie uderzają w ideologiczną nutę. 35 saudyjskich duchownych wydało apel do nowego ministra informacji, w którym twierdzą, że kobiety pod żadnym pozorem nie powinny pojawiać się w telewizji i prasie.

Żadna Saudyjka nie powinna być pokazywana w telewizji. Pod żadnym pozorem – głosi odezwa ortodoksów do nowego ministra. Żadne zdjęcia kobiet nie powinny się pojawiać w saudyjskich gazetach i magazynach – dodają duchowni, wśród których jest kilku ultrakonserwatywnych profesorów, badacze islamu, sędzia i kilku pracowników rządowych.

Czytaj całość na Dziennik.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze