Włoska policja rozbiła gang przemytników ludzi

Włoska policja poinformowała we wtorek, że rozbiła sieć przestępczą szmuglującą syryjskich uchodźców na tzw. Szlaku Bałkańskim.

Międzynarodowe siły policji aresztowały 21 osób w Austrii, Niemczech i Włoszech. Postawiono im zarzuty przemytu ludźmi. Większość z członków gangu to Syryjczycy, reszta pochodziła z Algierii, Egiptu, Libanu i Tunezji. Wszyscy zamieszkiwali w północnych Włoszech.

Grupa w latach 2014-2016 miała przemycić około 200 osób, od których pobrała 500 euro. Na ich ślad trafiono po aresztowaniu Włocha na Węgrzech we wrześniu 2015 roku, który przemycał nielegalnych imigrantów.

Gang działał na obszarze Węgier, gdzie kontaktował się z imigrantami, którzy dotarli do tego kraju i pomagał im dostać się do Niemiec i Austrii, czasami też Francji i Włoch. (j)

źródło: Reuters

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Jan Wójcik

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Sahel: dżihadyści przejmują teren

Pod banderą Antify na „ratunek” imigrantom

Biden: rzeź Ormian to ludobójstwo