Włosi przeciwko imigracji

demo
| 12 komentarzy|
image_pdfimage_print

demo

Włochy: 40 tysięcy osób protestowało na ulicach, żądając od władz ograniczenia niekontrolowanej imigracji. W kraju przebywa 4.4 miliona legalnych imigrantów i kolejne 670 tysięcy nielegalnych. Stopa bezrobocia wśród młodych sięga 44%. 

Podczas sobotniego protestu demonstranci trzymali slogany takie jak “Powstrzymać inwazję”, “Włosi mają pierwszeństwo”, “Najechali na nas, a my im płacimy”, “Koniec z meczetami” oraz „Więcej dzieci, mniej nielegalnych imigrantów”.

Włochy zmagają się  z bardzo wysoką liczbą imigrantów, a co roku dziesiątki tysięcy nowych przeprawia się łodziami ryzykując swoje życie. Od stycznia  do kwietnia 2014 ponad 25 tysięcy uchodźców z Afryki pojawiło się na Sycyli. Ta sytuacja jest przyczyną rosnącego niezadowolenia Włochów. Wzrosła przestępczość, system opieki społecznej nie jest w stanie poradzić sobie z taką ilością potrzebujących. Co więcej, bezrobocie jest od dawna wysokie we Włoszech, szczególnie wśród młodych ludzi i pogarszają je nowi imigranci. Za każdym razem, gdy władze chciały ograniczyć imigrację, Unia Europejska nie pozwalała na to powołując się na dyrektywy dotyczące międzynarodowej pomocy uchodźcom. Jednak nic za darmo, ostatnie działania włoskiej marynarki zostały wycenione na ponad 10 milionów euro. Koszty te poniosą podatnicy kraju, który i tak jest obciążony recesją oraz wysokim bezrobociem.

GB na podstawie www.speisa.com

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook