Włochy zamykają porty dla statków organizacji społecznych

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Włoski minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini oświadczył, że porty włoskie będą przez całe lato zamknięte dla statków organizacji społecznych, wyławiających imigrantów u wybrzeży Libii i przewożących ich do Włoch. Statki nie będą wpuszczane ani z imigrantami na pokładzie ani dla zatankowania paliwa.

W ubiegłych tygodniach Włochy nie zgodziły się na przybicie do portów trzech statków różnych organizacji pomocowych; jeden z nich popłynął do Hiszpanii, jeden na Maltę a trzeci jest w drodze do Hiszpanii. Jeden statek otrzymał pozwolenie na przybicie do portu ale został w porcie zatrzymany.

Nowy rząd włoski stara się zlikwidować nielegalną imigrację tysięcy osób, które wypływają z Libii i są ratowane przy jej wybrzeżach przez statki organizacji społecznych a następnie dostarczane do Włoch.  Nieco dalej na Morzu Śródziemnym znajdują się statki ratujące imigrantów należące do włoskiej straży przybrzeżnej i do Frontexu, o tych statkach Salvini nie wspomina. W tym roku, dzięki porozumieniu Włoch z przemytnikami ludzi z Libii liczba osób wypływających z Libii spadła o prawie trzy czwarte. (g)

Źródło: thelocal.it

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook