Włochy: deportacja za nieuszanowanie konstytucji

Treviso: muzułmanie modlą się na nieużywanym parkingu
Treviso: muzułmanie modlą się na nieużywanym parkingu
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Sekretarz społeczności islamskiej w Treviso został deportowany do Maroka, ponieważ odmówił poszanowania włoskich praw konstytucyjnych.

Tym razem, jak poinformował minister spraw wewnętrznych Angelino Alfano, chodziło głównie o równouprawnienie płci. Islamista, który miał pełnić funkcję imama, odmówił złożenia przysięgi na konstytucję przed przyjęciem włoskiego obywatelstwa tłumacząc się tym, że jego skrajnie konserwatywne poglądy pochodzące z salafickiej gałęzi islamu są „całkowicie niekompatybilne” z podstawowym prawem obowiązującym we Włoszech, które według niego jest „zbiorem grzechów, takich jak np. równość mężczyzn i kobiet”. Mężczyznę wsadzono do samolotu odlatującego do Casablanki.

Po islamistycznych atakach na magazyn satyryczny „Charlie Hebdo” w styczniu 2015, Włochy wprowadziły przepisy ułatwiające policji aresztowanie oraz deportację osób podejrzanych o terroryzm. Od tego czasu wydalono z kraju 115 osób, w tym 12 imamów.

Minister Alfano od tygodni informuje o kampaniach skierowanych przeciw radykalizacji muzułmańskich duchownych, które mają na celu skłonienie ich do przestudiowania włoskiego prawa i zwyczajów oraz do wygłaszania kazań w języku włoskim. „Pracujemy nad nowym wzorem włoskiego imama”, oświadczył minister jeszcze w lipcu. Wyraził przy tym zaniepokojenie faktem, że muzułmańscy duchowni we Włoszech szkoleni są za granicami kraju „przez co wyznają inne wartości niż my i czasem przejawiają radykalne skłonności”.

aQ na podst.: https://aboutcroatia.net/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze