Wiadomość

Wielka Brytania tworzy stuosobowy zespół do walki z ekstremizmem w więzieniach

W Wielkiej Brytanii zaczął od początku kwietnia działać stuosobowy zespół, który ma pomagać dyrekcjom więzień w walce z radykalizmem. Zespół ma szkolić personel więzień i doradzać w sprawie konkretnych problemów. W Wielkiej Brytanii jest około 1000 więźniów, uznawanych za ekstremistów lub zagrożonych ekstremizmem.

Stworzenie zespołu jest efektem opublikowanego w październiku raportu, który wskazywał na ogromne problemy z narastającą radykalizacją muzułmańskich więźniów. Efektem raportu jest też tworzenie specjalnych oddziałów więziennych dla zradykalizowanych więźniów i oddzielenie ich od pozostałych, wprowadzenie zakazu rozpowszechniania radykalnej literatury i zakazywanie uczestniczenia we wspólnych modlitwach więźniom, którzy „rozpowszechniają wartości antybrytyjskie”. (g)

Źródło: independent.co.uk

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Uwolnić Iran z rąk terrorystów i morderców

Afganistan – przegrany sukces

Pakistan: rząd ustępuje islamistom