Wielka Brytania odsyła do domu potencjalnych terrorystów

Wielka Brytania: aresztowania podejrzanych o terroryzm
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Dwóch pakistańskich studentów podejrzanych o spisek terrorystyczny powróci swobodnie do domu. Zdecydowali się dobrowolnie opuścić Wielką Brytanię.

Wielka Brytania: aresztowania podejrzanych o terroryzm
Wielka Brytania: aresztowania podejrzanych o terroryzm

Dwudziestosześcioletni Abdul Khan i jego o rok starszy kolega Shoaib Khan, zostali aresztowani przez policję w związku z podejrzeniami o przygotowywanie ataku terrorystycznego. Nigdy nie postawiono im zarzutu. Homo Office starał wydalić się ich z kraju, ponieważ pozostają zagrożeniem dla bezpieczeństwa. W końcu mężczyźni zdecydowali się kraj, odmówiono im prawa wyjścia za kaucją.

Zdaniem ich prawnika Amdżada Malika załamali się, gdy sąd odmówił zgody wypuszczenia ich za kaucją. Zrozumieli, że pozostaną w areszcie przez następne dziesięć miesięcy, chociaż nie popełnili żadnego przestępstwa, które równałoby się skazaniu na trzy lata.

Aresztowania zostały dokonane na podstawie przedstawionych przez MI5 dowodów, że jeden z mężczyzn kontaktował się mailowo z człowiekiem Al-Kaidy. Sugerowano również, że używali imion dziewczyn do oznaczenia składników ładunku wybuchowego, a terminem wesele określali planowany atak.

Aresztowano 12 osób, z czego trzy zostały wypuszczone bez zarzutów, dwóch będzie deportowanych, pięciu pozostałych czeka na wyrok sądu apelacyjnego w sprawie deportacji.

AX na podst. BBC

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook