Wielka Brytania nie wpuści Asi Bibi, za to jej prześladowców już tak

Meczet w Luton zaprosił dwóch kaznodziejów, którzy popierali mordercę powiązanego ze sprawą Asi Bibi, chrześcijanki, która po latach więzienia uniknęła kary śmierci za bluźnierstwo w Pakistanie.

Muhammad Ramzan Sialvi i Hamid Saeed Kazmi zostali zaproszeni z naukami przez Jamia Islamia Ghousia Trust w Luton. Pierwszy z nich był sfotografowany w 2016 roku jak całował ciało Mumtaza Qadriego, mordercy gubernatora Pendżabu. Qadri dokonał zamachu, ponieważ gubernator “ośmielił” się bronić Bibi. Drugi z imamów protestował przeciwko uwolnieniu chrześcijanki, ponieważ jego zdaniem rząd nie może iść na ustępstwa, jeżeli obraża się proroka Mahometa.

W listopadzie 2018 roku Theresa May zablokowała wniosek o udzielenie azylu Asi Bibi, złożony przez jej ministrów, w tym pochodzącego z Pakistanu ministra spraw wewnętrznych Savida Javida. (j)

źródło: The Sun

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Jan Wojcik

Jan Wojcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Jak islamiści ogrywają Niemcy

“Archipelag Al-Reaya”, saudyjskie domy dla nieposłusznych kobiet

Szwedzkie przedszkola związane z salafizmem

Newsletter

Raz w tygodniu podsumowanie wydarzeń

Zapisując się zgadzasz się na naszą politykę prywatności.

Dane wykorzystujemy wyłącznie do obsługi procesu komunikacji na potrzeby wysyłania newslettera. W każdej chwili można zrezygnować z subskrybcji.

Dziękujemy za zapisanie się!

Wysłaliśmy maila z prośbą o potwierdzenie.

 

Nie zapomnij potwierdzić, w przeciwnym wypadku newsletter do Ciebie nie dotrze.