Wielka akcja niemieckiej policji przeciwko salafitom

Salafici "Prawdziwej religii"
Salafici "Prawdziwej religii"
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Niemiecka policja przeprowadziła dzisiaj rano bezprecedensowe naloty na co najmniej 200 meczetów, biur i mieszkań w dziesięciu niemieckich landach szukając podejrzanych islamistów.

W skoordynowanych działaniach o godzinie 6:30 rano brały udział setki policjantów i funkcjonariuszy służb antyterrorystycznych.

Celem niemieckich służb stało się ugrupowanie „Prawdziwa religia” sympatyzujące z ISIS i oskarżane o rekrutowanie terrorystów islamskich. Grupa „wychwala Świętą Wojnę i ataki terrorystyczne, a także tworzy unikalne środowisko służące rekrutacji dżihadystów”, uważają niemieckie władze. Rzecznik ministerstwa spraw wewnętrznych powiedziała, że nie ma dowodów co do bezpośredniego zaangażowania grupy w przygotowywanie ataków w Niemczech.

„Przesłanie dla radykalnej islamistycznej sceny jest jasne: nie tolerujemy fanatyków, którzy próbują radykalizować młodych ludzi i wysyłać ich na dżihad”, oświadczył rano minister spraw wewnętrznych Hesji Peter Beuch.

To salafickie ugrupowanie stało się znane z akcji wręczenia 25 milionów egzemplarzy Koranu niemieckim obywatelom, za czym podążyły też groźby wobec dziennikarzy krytycznie piszących o salafitach.

Większość z 800 Niemców, którzy wzięli udział w dżihadzie w Syrii i Iraku to właśnie salafici, wierzący w dosłowną interpretację Koranu i powrót do praktyki islamu takiej jak miała miejsce w czasach pierwszych muzułmanów. To także zwolennicy kalifat i szariatu.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Aresztowano lidera sekty Ibrahima Abou-Nagie i kaznodzieję nienawiści Saida El Emrani znanego jako Abu Dujana. We Frankfurcie z kolei znaleziono wiele materiałów promujących Państwo Islamskie.

Władze liczą, że rozbicie „Prawdziwej religii” wyeliminuje główne źródło radykalizacji w kraju. (j)

źródło: Daily Mail, mo4ch.com, i24news.tv

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook