Większość Europejczyków chce zakazu imigracji z krajów muzułmańskich

Większość mieszkańców 10 krajów europejskich chce zakazu imigracji z krajów muzułmańskich. Średnio 55% osób chciało zakazu, przeciwko zakazowi było tylko 20%. Badanie brytyjskiej organizacji Chatham House zostało przeprowadzone jeszcze przed wprowadzeniem przez prezydenta Trumpa czasowego zakazu przyjazdów obywateli 7 krajów muzułmańskich.

Za zakazem opowiedziało się 71% osób w Polsce, 65% w Austrii, 64% na Węgrzech i w Belgii, 61% we Francji, 58% w Grecji, 53% w Niemczech, 51% we Włoszech, 47% w Wielkiej Brytanii i 41% w Hiszpanii. Osoby młodsze były rzadziej niż starsze zwolennikami zakazu a osoby z wykształceniem wyższym rzadziej niż osoby z podstawowym i średnim. Nawet jednak w tych grupach występowała znaczna przewaga tych, którzy zgodziliby się na taki zakaz nad tymi, którzy byliby zakazowi przeciwni. (g)

Źródło: independent.co.uk

 

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Afganistan – przegrany sukces

Pakistan: rząd ustępuje islamistom

Pakistan pogrąża się w islamskim fanatyzmie