Wiedeń: uchodźcy przyznają się do gwałtów

Jeden z trzech nastolaktów z Afganistanu, którzy zgwałcili 21. letnią wiedenkę w toalecie na dworcu przyznał się do udziału w zbiorowym gwałcie. Napastnicy zostali ujęcie niemal natychmiast po zdarzeniu, do jakiego doszło w piątkową noc. Wszyscy trzej ubiegają się o azyl w Austrii.

Na rozpoczętym we wtorek procesie do gwałtu na dziesięciolatku przyznał się ubiegający się o azyl Irakijczyk, który w kraju zostawił żonę i dziecko. Jak pisaliśmy wcześniej, w czasie dochodzenia tłumaczył, że była to „kryzysowa sytuacja seksualna” . Mężczyznie grozi do 10 lat więzienia, ale może dostać nawet 15 lat, jeśli okaże się, że ofiara cierpi na zaburzenia psychiczne w wyniku napadu, do jakiego doszło na wiedeńskim basenia.. Ofiarą był chłopiec, którego matka przybyła z Serbii po wojnie domowej w Jugosławii. Oskarżony przebywa na specjalnie strzeżonym oddziale więzienia, z obawy przed zemstą na nim innych więżniów. (g)

Źródło The Local i The Local

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Afganistan – przegrany sukces

Pakistan: rząd ustępuje islamistom

Pakistan pogrąża się w islamskim fanatyzmie