Warszawa: Kurdowie demonstrują przeciwko terrorystom

kurdowie wawa
| 20 komentarzy|
image_pdfimage_print

W Warszawie mniejszość kurdyjska zebrała się dzisiaj o godzinie 10:00 pod ambasadą amerykańską, by pikietować przeciwko opresji, jakiej Kurdowie doświadczają ze strony terrorystycznego Państwa Islamskiego.

Bezpośrednim impulsem jest sytuacja w Kobane, w Syrii, gdzie trwają ciągłe walki pomiędzy Kurdami a ISIS.

Demonstracje mają miejsce w całej Europie. Mniejszości kurdyjskie są zdesperowane, głodują, wdzierają się do Parlamentu Europejskiego. W Niemczech dochodzi do starć pomiędzy kurdyjskimi mniejszościami a salafitami popierającymi terroryzm i utworzenie na terenie Syrii i Iraku tzw. kalifatu.

kurdowie wawa

zdj. Turgut Toro, FB
zdj. Turgut Toro, FB

Gorzej jest w Turcji, gdzie Kurdowie są wściekli, że Turcja przymyka oczy na masakrę, a nawet oskarżana jest o wspieranie radykalnych ugrupowań islamistycznych. Tam w starciach zginęło 14 osób. Nawet Iran stara się przekonać Turcję do militarnego wkroczenia do Kobane w celu odparcia ISIS.
To nie pierwszy raz, kiedy Kurdowie w obliczu zagrożenia mają wrażenie, że są zostawieni samym sobie przez zachodnich sojuszników. Pamiętają pierwszą wojnę w Zatoce Perskiej, której wczesne zakończenie wystawiło ich na zemstę ze strony Saddama Husajna. A i po I Wojnie Światowej mieli prawo czuć się oszukani, kiedy nie zrealizowano postanowień traktatu pokojowego w Sèvres z 1920, gwarantujących im autonomię a w przyszłości niepodległość.
Obecnie Kurdowie broniący Kobane otrzymują jedynie wsparcie w formie ataków z powietrza przeprowadzanych przez wojska koalicji.

JW

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze