„Wahabizm gorszy niż Izrael” mówi lider Hezbollahu

 

Hassan Nasrallah, sekretarz Hezbollahu, wrogiej wobec Izraela organizacji uznawanej przez część państw za terrorystyczną, uznał wahabizm za gorszy od Izraela i syjonizmu.

„Wahabizm jest gorszy niż Izrael, zwałaszcza, że chce niszczyć innych i wyeliminować wszystko co nie ma do czynienia z islamem lub jego historią”, oświadczył Nasrallah jak donosi libańska gazeta Al-Akhbar. Uważa także, że wahabici niszczą wizerunek islamu na świecie.

Lider Hezbollahu odniósł się także do konfliktu w Syrii, gdzie nie widzi on możliwości negocjacji i raczej „rozwój spraw na polu bitwy ostatecznie określi wynik”. (j)

Od redakcji: Paradoksalnie zbliżenie szyitów i Izraela, chociaż do niego jeszcze daleko, może być wybitnym osiągnięciem Saudów i dżihadystów na rzecz pokoju światowego.

źródło: Ya Liban

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Bitwa o wolność słowa przegrana na własne życzenie

Indie: światowa awantura o hadis [Opinia]

Film o islamie znika z brytyjskich kin