W piątek demonstracja protestacyjna przed ambasadą Turcji przeciwko inwazji na Kurdów

W piątek 11 października o godz. 17.30 organizowana jest demonstracja protestacyjna przed ambasadą Turcji w Warszawie, ul. Rakowiecka 19. Demonstranci przejdą następnie przed siedzibę Ministerstwa Spraw Zagranicznych (Aleja Szucha 23), aby domagać się działań dyplomatycznych polskich władz w Radzie Bezpieczeństwa ONZ , a następnie pod ambasadę USA (Aleje Ujazdowskie 29-31 aby wyrazić swoje oburzenie dla zdrady dokonanej przez prezydenta Trumpa. Informacje o innych miastach można znaleźć tutaj 

Demonstracje mają zaprotestować przeciwko rozpoczętej w środę tureckiej agresji na kontrolowaną kurdyjską część Syrii, której oddziały zbrojne YPG Turcja uważa za ugrupowania terrorystyczne. Kurdyjska enklawa jest jedynym miejscem na Bliskim Wschodzie o wyraźnie świeckim charakterze, z gwarantowaną równością kobiet i mężczyzn w życiu publicznym. Oddziały kurdyjskie były główną siłą, która pokonała Państwo Islamskie w Syrii i do dziś w obozach Kurdowie przetrzymują ponad 70 tysięcy terrorystów i ich rodzin, których nie chcą u siebie kraje, z których terroryści pochodzą – dotyczy to również tysięcy terrorystów z Europy Zachodniej. (g)

Źródło: kurdystan.info

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Grzegorz Lindenberg

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Francja: imigrant zabił, ale uniknie kary

Szwecja: świetne wyniki szkoły dla imigrantów

Nie powinniśmy odsyłać zintegrowanych azylantów