USA obcina fundusze dla palestyńskich „uchodźców”

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Stany Zjednoczone obcięły 65 milionów dolarów, połowę raty, którą miały zapłacić dla ONZ-owskiej agencji UNRWA, zajmującej się palestyńskimi „uchodźcami”. USA płaci rocznie tej organizacji około 350 mln dolarów, co stanowi jedną czwartą jej budżetu, drugim głównym darczyńcą jest Unią Europejska. Departament Stanu oświadczył, że wpłata jest wstrzymana w oczekiwaniu na gruntowne reformy organizacji, oskarżanej przez Izrael o wspomagania terrorystów i nastawienie antyizraelskie.

UNRWA, powołana dla pomocy około 600 tysiącom Arabów, którzy w wyniku wojny w 1948 roku uciekli z ziem zajmowanych wówczas przez Izrael, dostarcza dziś pomoc dla około 5 mln ich potomków, żyjących w miastach nazywanych „obozami uchodźców” w Gazie, na Zachodnim Brzegu, w Libanie i Jordanii a także innych krajach arabskich. Kraje te odmawiają przyznania im obywatelstwa (z wyjątkiem Jordanii).

UNRWA jest jedyną agencją ONZ powołaną dla konkretnej grupy uchodźców, wszystkimi pozostałymi zajmuje się ONZ-owska agencja dla uchodźców UNHCR, ale nie ma ona pod opieką potomków uchodźców sprzed 70 lat. (g)

Źródło: time.com

 

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook