USA domagają się, by Katar zaprzestał finansowania terroryzmu

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Przedstawiciele amerykańskiego Kongresu i pracownicy administracji USA wezwali Katar, żeby znalazł sposób wyjścia z problemów z dotychczasowymi sojusznikami spowodowanych przez Bractwo Muzułmańskie.

Były szef CIA za czasów prezydenta Obamy, Leon Panetta powiedział, że Katar finansował organizacje terrorystyczne. „Wiemy, że dostarczali wsparcia finansowego Bractwu Muzułmańskiemu, terroryzmowi, Hamasowi, Al-Kaidzie i talibom”, oświadczył Panetta. Co zdanem ex-szefa CIA było niekonsekwencją, bo jednocześnie Katar otrzymywał wsparcie z tytułu udostępniania terenu dla ogromnej amerykańskiej bazy wojskowej. „Nie można zjeść ciastka i mieć ciastka”, podsumował Panetta.

Konserwatywni politycy zebrani na konferencji Hudson Institute wymienili dwa główne źródła zagrożenia na Bliskim Wschodzie: Iran i Bractwo Muzułmańskie oraz organizacje terrorystyczne wyrastające z jego ideologii.

Generał David Petraeus wezwał Radę Krajów Zatoki Perskiej do zakończenie sporu, który rozgorzał po tym jak pozostałe kraje klubu oskarżyły Katar o wspieranie Bractwa Muzułmańskiego. (j)

Źródło: Al Arabiya

 

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook