Umiarkowany muzułmanin został ministrem imigracji w Kanadzie

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Pochodzący z Somalii Ahmed Hussen został kanadyjskim ministrem imigracji, uchodźców i obywatelstwa. Hussen przybył do Kanady w roku 1993. Był m.in. przeciwnikiem sądów szariackich w Kanadzie i specjalnego traktowania dzieci pochodzących z Somalii, uważając, że przeszkadza to w ich integracji.

Jest zwolennikiem traktowania terroryzmu nie tylko jako przestępstwa kryminalnego – to podejście dominuje w Kanadzie – ale jako zjawiska o podłożu kulturowym. W zeznaniach przez amerykańską komisją Kongresu powiedział w 2007: Strategia władz kanadyjskich w zwalczaniu terroryzmu w mojej (muzułmańskiej-red.) społeczności polega na traktowaniu go jako zagadnienia z zakresu prawa i porządku… Nie ma równoległych prób przeciwstawienia się tej trującej, anty-zachodniej ideologii, która tworzy kulturę bycia prześladowanymi ofiarami w umysłach muzułmańskiej społeczności.

Jako minister Hussen zamierza pomóc w sprowadzeniu do Kanady jako uchodźców Jazydów, nie-muzułmanów, prześladowanych przez Państwo Islamskie w Iraku. (g)

Źródło: Middle East Forum

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook