Ukrainka ukamienowana na śmierć

katia koren
| 73 komentarzy|
image_pdfimage_print

Nastoletnia muzułmanka została ukamienowana na śmierć, ponieważ brała udział w konkursie piękności na Ukrainie.

Na Krymie znaleziono ciało Katii Koren – dziewiętnastolatki, która zaginęła tydzień temu w okolicach krymskiej wioski. Ostatnio zajęła siódme miejsce w konkursie piękności i to miało stać się przyczyną jej zgonu. Zniekształcone ciało dziewczyny zostało pogrzebane w lesie, odnaleziono je dopiero po tygodniu. Policja wszczęła śledztwo i sprawdza podejrzenia wobec trzech młodych muzułmanów, którzy mieli zabić Katię usprawiedliwiając tę śmierć złamaniem zasad islamu.

Jeden z aresztowanych – szesnastolatek Bihal Gaziew – powiedział policji, że Katia „naruszyła prawa szariatu”. Nie żałuje jej śmierci.

Prawo szariatu przewiduje karę kamienowania za cudzołóstwo, którego dopuszczają się osoby w związkach małżeńskich. Takie kary wykonywane są w Iranie, Pakistanie i islamskiej części Nigerii.(p)

Jak uzupełnił informację The Telegraph, policja poinformowała, że oskarżony o morderstwo ma długą historię problemów psychicznych i przebywał już w areszcie. Obecnie przechodzi testy psychologiczne. Istnieją rozbieżności w mediach lokalnych dotyczące rzeczywistych motywów dokonanej zbrodni. Policja oficjalnie zaprzecza hipotezom o przemocy motywowanej religią bądź etnicznymi uprzedzeniami.

AX na podst. Daily Mail

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze