Ucieczka z Europy – propaganda CDU

Kadr z filmu "Odejście w nieznane"
Kadr z filmu "Odejście w nieznane"
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Śmiejecie się z „Korony królów” i taniej propagandy TVP? To śmiejcie się z zaścianka, któremu daleko do cywilizowanej Europy. Daleko? „Oh wait” – jak pisze młodzież.

Wkrótce telewizja ARD wyemituje w Niemczech film „Odejście w nieznane” zrobiony w 2017.

„W niedalekiej przyszłości Europa pogrąża się w chaosie”, czytamy w zapowiedzi. Chaos spowodowany jest „dojściem do władzy prawicowych ekstremistów w wielu krajach”. „Niemcy, kiedyś demokratyczne państwo, stały się totalitarnym systemem prześladującym dysydentów, muzułmanów i homoseksualistów” – wprowadza nas zapowiedź w otoczenie, w jakim funkcjonuje prawnik, broniący dysydentów, który zostanie zmuszony do ucieczki.

No cóż, każdy może sobie wymyślić wizję mrocznej przyszłości jaką chce, nawet jeżeli pierwszymi polującymi na homoseksualistów byliby raczej muzułmanie.

Tylko że ten film powstał za pieniądze państwa, w spółce zależnej od ARD, Degeto, która zarządza budżetem 400 milionów euro (wiem, my zaściankowcy możemy tylko pomarzyć) na produkcję filmową. Spółką Degeto zarządza Christine Strobl, córka prominentnego polityka CDU, ministra finansów w rządzie Angeli Merkel, a wcześniej ministra spraw wewnętrznych Wolfganga Schäuble. Jest też żoną szefa CDU w Badenii Wittenbergii Thomasa Stroble.

Cóż za zbieg okoliczności, że taka fabuła powstała w dobie otwarcia się Niemiec na imigrację z krajów muzułmańskich, wzrostu politycznego znaczenia skrajnie prawicowej AFD i jest emitowana, gdy kanclerz Merkel z CDU nie może z tego powodu stworzyć żadnej koalicji? Przypadek…

Jan Wójcik

źródło: Bunt, Das Erste

 

 

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook