Twerkująca muzułmanka otrzymała groźby pozbawienia życia

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Uchwycona przez kamerę dziewczyna w hidżabie, która na ulicy w Birmingham tańczyła rytmicznie potrząsając pośladkami (twerking) otrzymała liczne groźby pozbawienia życia po tym jak to wideo rozprzestrzeniło się w sieci.

Wideo zostało obejrzane przez ponad milion osób i zebrało tysiące negatywnych komentarzy, włączając w to groźby pozbawienia życia. Pisano „dajcie jej adres zabiję ją”, czy „głupia dz..ka powinna zostać zabita”.

W wywiadzie zrobiony przez konserwatywnego youtubera Ali Dawah dziewczyna przeprosiła za swoje zachowanie i brak szacunku dla islamu, który miała urazić twerkując w hidżabie. A dziewczyna po prostu idąc na zakupy usłyszała muzykę i zatańczyła z inną, która ją do tego namówiła. Ostatecznie wytłumaczyła się depresją. Płacząc w nagraniu przeprosiła „wszystkie dziewczęta noszące hidżaby i abaje, za okazanie im braku szacunku”.

Wywiad w poniższym wideo od 6 minuty.

Salaficki youtuber wykorzystał to nagranie, żeby winić za wszystko muzykę, która ich zdaniem jest haram, zakazana w islamie.

Presję muzułmańskiej młodzieży na dziewczynę skomentowała brytyjska ex-muzułmanka i aktywistka na rzecz sekularyzmu Maryam Namazie: „Do cholery dlaczego ona musi przepraszać?” (j)

źródło: Heat Street

 

 

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook