Turecki konsul może bezkarnie obrażać Niemców

Turecka przeróbka niemieckiej flagi na EURO 2008
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Turecki dyplomata, który przed dwoma tygodniami obraził Niemców, nie został odwołany. Jak podaje ministerstwo spraw zagranicznych Turcji, przebywa obecnie na urlopie.

Turecka przeróbka niemieckiej flagi na EURO 2008W piątek 15.05 tureckie ministerstwo spraw zagranicznych, podało, że nie odwołało konsula, który przed dwoma tygodniami swoimi uwagami rozwścieczył niemiecką opinię publiczną.

Doniesienia nie odzwierciedlają prawdy. Nasz generalny konsul w Dusseldorfie, Hakan Kivanc jest obecnie na zwolnieniu, podało ministerstwo w krótkim oświadczeniu.

Kivanc na spotkaniu z organizacjami pozarządowymi poczynił uwagi, które wywołały oburzenie w Niemczech, nawet wśród mniejszości tureckiej. Według doniesień prasowych, Kivanc, powiedział, że gdyby Niemcy mieli szansę tatuowaliby literę T na czołach każdego Turka, czyniąc tym samym porównania do żółtych Gwiazd Dawida, do których noszenia zmuszali żydów naziści.  Miał także powiedzieć, że gdyby przeciąć niemieckie żyły, popłynęłaby z nich brunatna krew.

Ministerstwo powiedziało, że Kivanc będzie kontynuował swoją pracę na stanowisku konsula generalnego w Dusseldorfie jak tylko wróci z urlopu.

JW na podst. Hurriyet

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook