Turecki konsul może bezkarnie obrażać Niemców

Turecka przeróbka niemieckiej flagi na EURO 2008
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Turecki dyplomata, który przed dwoma tygodniami obraził Niemców, nie został odwołany. Jak podaje ministerstwo spraw zagranicznych Turcji, przebywa obecnie na urlopie.

Turecka przeróbka niemieckiej flagi na EURO 2008W piątek 15.05 tureckie ministerstwo spraw zagranicznych, podało, że nie odwołało konsula, który przed dwoma tygodniami swoimi uwagami rozwścieczył niemiecką opinię publiczną.

Doniesienia nie odzwierciedlają prawdy. Nasz generalny konsul w Dusseldorfie, Hakan Kivanc jest obecnie na zwolnieniu, podało ministerstwo w krótkim oświadczeniu.

Kivanc na spotkaniu z organizacjami pozarządowymi poczynił uwagi, które wywołały oburzenie w Niemczech, nawet wśród mniejszości tureckiej. Według doniesień prasowych, Kivanc, powiedział, że gdyby Niemcy mieli szansę tatuowaliby literę T na czołach każdego Turka, czyniąc tym samym porównania do żółtych Gwiazd Dawida, do których noszenia zmuszali żydów naziści.  Miał także powiedzieć, że gdyby przeciąć niemieckie żyły, popłynęłaby z nich brunatna krew.

Ministerstwo powiedziało, że Kivanc będzie kontynuował swoją pracę na stanowisku konsula generalnego w Dusseldorfie jak tylko wróci z urlopu.

JW na podst. Hurriyet

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze