Turcja zawyżając liczbę uchodźców chce naciągnąć Unię?

Szczęśliwy finał negocjacji Unia-Turcja?
Szczęśliwy finał negocjacji Unia-Turcja?
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Turcja, która chce otrzymać od Unii Europejskiej 6 mld euro na utrzymanie syryjskich uchodźców w swoich granicach, zawyża liczby zdaniem The Balkanist.

Autorzy podsumowują liczby. Do Grecji w ubiegłym roku przybyło 880 tysięcy ludzi szukających azylu. W tym samym okresie Turcja stwierdziła, że liczba syryjskich uchodźców wzrosła z 1,5 do 2,5 miliona, a obecnie twierdzi, że jest ich już 2,7 miliona osób. To oznacza, że nie licząc tych, którzy bezpośrednio udawali się z Syrii do Europy, granicę turecko-syryjską musiałoby przekraczać ok 80 tysięcy osób miesięcznie, a od marca 2015 przekraczanie tej granicy stało się trudniejsze i ogromne jej fragmenty zostały zamknięte. Również liczba uchodźców w oficjalnych obozach rządowych wzrosła z 230 do 250 tysięcy, co także każe wątpić w liczby przedstawiane podczas negocjacji przez Turcję.

W ubiegłym tygodniu Turcja i Unia Europejska rozpoczęły finalizowanie uzgodnień, według których Turcja za przyspieszenie negocjacji, bezwizowy ruch z UE oraz 6 mld euro (ostatnia propozycja Turcji) przytrzyma uchodźców na swoim terytorium. (j)

źródło: The Independent

 

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook