Z Trynidadu też chcą do dżihadu

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Tureckie gazety podały w poniedziałek, że dziewięciu mieszkańców Trynidad i Tobago zostało aresztowanych, kiedy policja schwytała mężczyznę, który miał przeszmuglować ich do Syrii, by dołączyli do ISIS.

Przemytnik trafił do aresztu, a dziewięcioro Trynidadczyków zostanie poddanych procedurze deportacji.

Trynidad i Tobago leżące na Karaibach kojarzą się raczej z palmami, słoneczną plażą i drinkami i mało kto może uwierzyć, że także mieszkańcy tego kraju chcieliby brać udział w dżihadzie w spalonej słońcem pustynnej Syrii.

To jednak nie pierwszy raz kiedy mieszkańcy Trynidad i Tobago powiązani z Państwem Islamskim są zatrzymywani przez tureckie siły bezpieczeństwa. W styczniu tego roku dziennik Hurriyet poda, że czterech mieszkańców karaibskiej wyspy było wśród 961 zagranicznych członków terrorystycznej organizacji schwytanych przez tureckie służby.

W kwietniu rząd Trinidad i Tobago podjął decyzję, że rodziny mężczyzn i kobiet, którzy udali się do Syrii walczyć po stronie ISIS są uznawane za potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Poseł opozycji twierdził, że około czterystu osób zostało zindoktrynowanych, zradykalizowanych i przeszkolonych przez ISIS.

Wyznawcy islamu to 5-8% prawie 1,5-milionowej populacji wyspy. Chociaż pierwsi z nich pojawili się jako niewolnicy z Afryki lub też uwolnieni przez brytyjską flotę z niewolniczych statków, to większość dzisiaj ma pochodzenie południowoazjatyckie w związku z niewolniczą pracą Hindusów na plantacjach trzciny cukrowej i kakao.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Sprawa karaibskich dżihadystów pokazuje zasięg i wpływ sieci rekrutujących zwolenników dżihadu na całym świecie. ISIS przygotowało w 2015 specjalny materiał propagandowy dotyczący mieszkańców wysp, w którym terroryści z Trynidad i Tobago opowiadają o tym jak muzułmanie wzajemnie troszczą się o siebie, jak ich dzieci uczą się angielskiego, matematyki i islamu w szkołach prowadzonych przez terrorystów. (j)

źródło: Jamaica Observer

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook