Turcja szybciej wstąpi do Unii Europejskiej? Merkel chce przyspieszenia rozmów

| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

 Jestem za otwarciem nowego rozdziału w negocjacjach Turcji z UE tak, abyśmy mogli posunąć się o krok do przodu – powiedziała kanclerz Niemiec. Dodała, że jest potrzeba otwarcia nowego rozdziału w negocjacjach z Ankarą. Jutro Angela Merkel rozpoczyna wizytę w tym kraju.

W skierowanym do obywateli Niemiec cotygodniowym przesłaniu wideo Merkel powiedziała dziś, że zgodziła się – pomimo sceptycznego podejścia – na kontynuowanie rozmów, które obecnie utknęły w martwym punkcie. – Jestem za otwarciem nowego rozdziału w tych negocjacjach, tak, abyśmy mogli posunąć się o krok do przodu – oświadczyła. Zastrzegła jednak, że wynik negocjacji jest sprawą otwartą.

Merkel zauważyła, że ze względu na dużą liczbę mieszkających w Niemczech osób o tureckich korzeniach Niemcy i Turcja są ze sobą w szczególny sposób związane. Dodała, że życzy sobie, by szczególnie między młodzieżą niemiecką i turecką panowało lepsze zrozumienie.

„Może być tak, że nam będzie bardziej zależało na Turcji niż Turcji na nas”

Więcej na: gazeta.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze