Turcja ma dostać kolejne 3 miliardy euro na utrzymywanie imigrantów

Unia powinna wypłacić Turcji kolejne 3 miliardy euro na utrzymywanie imigrantów syryjskich, powiedział unijny komisarz do spraw imigracji, Dimitris Avramopoulos, Jest to część 6 miliardów euro, uzgodnionych w marcu 2016 między Unią a Turcją; pierwsze trzy miliardy zostały wypłacone do końca 2017. Na 3 miliardy złoży się 1 miliard z budżetu unijnego i 2 miliardy z wpłat państw członkowskich, tak jak przy pierwszej transzy.

Dimitris Avramopoulos uważa, że pieniądze należy Turcji zapłacić pomimo poważnych wątpliwości co do polityki rządu Erdogana, ograniczającego swobody obywatelskie i demokrację w tym kraju. Jednak porozumienie o zatrzymywaniu przez Turcję uchodźców działa – liczba osób przybywających z Turcji do Grecji spadła o ponad 90 procent w stosunku do sytuacji sprzed marca 2016. (g)

Źródło: eurobserver.com

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Grzegorz Lindenberg

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Francja: imigrant zabił, ale uniknie kary

Szwecja: świetne wyniki szkoły dla imigrantów

Nie powinniśmy odsyłać zintegrowanych azylantów