Turcja dostarcza uchodźcom autobusy, Grecja i Bułgaria wzmacniają ochronę granic

Po deklaracji tureckiego rządu, że Turcja nie będzie powstrzymywać uchodźców przed przekraczaniem granic do krajów Unii, Bułgaria i Grecja wysłały posiłki policji na granice z Turcją, nie dopuszczając do nielegalnego przekraczania granicy. Na jednym z przejść granicznych grecka policja wystrzeliła świece dymne, żeby powstrzymać imigrantów. Setki osób znajdują się teraz na ziemi niczyjej, ponieważ policja turecka nie wpuszcza imigrantów z powrotem, a ciągle przybywają nowi.

Władze tureckie podstawiły w Stambule autobusy, którymi dowożeni są uchodźcy na granicę z Grecją. Chociaż żadnemu nie udało się przekroczyć granicy lądowej, to na wyspie Lesbos wylądowały dziś dwie łodzie, na których znajdowało się prawie 100 osób,

Źródło: Reuters

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Afganistan – przegrany sukces

Pakistan: rząd ustępuje islamistom

Pakistan pogrąża się w islamskim fanatyzmie