Turcja aresztowała 10 działaczy praw człowieka

Władze tureckie zatrzymały 10 działaczy praw człowieka w czasie konferencji zorganizowanej przez turecki oddział Amnesty International. Zatrzymano 8 osób z tej organizacji, w tym dyrektora, oraz uczestników z Niemiec i Szwecji. Jak oświadczyła policja, są podejrzewani o przynależność do „zbrojnej organizacji terrorystycznej”.

Miesiąc temu aresztowano przewodniczącego tureckiego oddziału Amnesty International. Od czasu nieudanego puczu w lipcu ubiegłego roku aresztowano w Turcji około 50 tysięcy osób a około 150 tysięcy zwolniono z pracy. Wśród aresztowanych jest ponad stu dziennikarzy. (g)

Źródło: The Atlantic

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Afganistan – przegrany sukces

Pakistan: rząd ustępuje islamistom

Pakistan pogrąża się w islamskim fanatyzmie