Tommy Robinson w Hyde Parku przeciwko ograniczeniom wolności słowa

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Wolność słowa zwyciężyła w Hyde Parku, chociaż nie obyło się bez przepychania i incydentalnych bójek.

W niedzielę o 15:00 czasu lokalnego przemówienie byłego lidera EDL i przeciwnika islamu Tommy’ego Robinsona zgromadziło, jak się szacuje, od kilku do kilkunastu tysięcy osób w londyńskim Hyde Parku. Bezpośrednią przyczyną wygłoszenia mowy na temat wolności słowa, był zakaz wjazdu do Wielkiej Brytanii dla lidera austriackich identarystów Martina Sellnera i jego dziewczyny, amerykańskiej youtuberki Lauren Southern, która chciała przeprowadzić wywiad z Robinsonem. Kilka dni wcześniej policja usunęła także Robinsona ze Speakers Corner w Hyde Parku.

Tommy Robinson ograniczył się do przeczytania przemówienia Sellnera. Wezwał w nim do walki o wolność słowa, ale także ostrzegł przed zastępowaniem rdzennej ludności Wielkiej Brytanii przez muzułmańską imigrację.

„Imigracja zawsze była procesem, który zachodził w historii. Ludzie przybywali, asymilowali się. Ale dzisiaj dzieje się coś innego: Jesteście zastępowani przez masową muzułmańską imigrację” – odczytano na wiecu.

W Hyde Parku pojawiła się także kontrdemonstracja złożona z muzułmanów i Antify, którzy chcieliby zakazać prawa do wypowiedzi Robinsonowi i jego zwolennikom pod zarzutem „mowy nienawiści”.

Muzułmanie modlą się w Hyde Park
Muzułmanie modlą się w Hyde Parku

 

Jak podaje na twitterze obecny na miejscu Polak, część ze spotkanych tam ludzi nie zgadzała się z Robinsonem, ale przyszli dla wolności słowa. Przeciwko zakazowi wjazdu dla lidera austriackiej skrajnej prawicy wypowiedział się także liberalny muzułmański intelektualista Kenan Malik pisząc w The Guardian, że „nawet wstrętne poglądy mają prawo być wysłuchane i przypominając, że te same prawa, które zostały użyte przeciwko faszyście Oswaldowi Mosleyowi w 1936, zostały po wojnie wykorzystane przeciwko związkom zawodowym.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Tych, którzy nazywają Robinsona rasistą zaskoczyć może, że poparcia udzielili mu także obecni w Hyde Parku czarnoskórzy.

 

W internecie komentowano, że działania rządu brytyjskiego przyczynią się do wzmocnienia Robinsona, podobnie jak odmawianie udzielenia głosu niemieckiej Pegidzie doprowadziło do sytuacji, gdzie wywodząca się z niej partia AfD znalazła się w parlamencie.

Zgromadzenie odbyło się bez ingerencji ze strony policji i bez większych zamieszek, aczkolwiek doszło do kilku incydentów. Niektórzy z uczestników kontrdemonstracji atakowali zwolenników Robinsona i policję.

Główne brytyjskie media nie relacjonowały niedzielnych wydarzeń w Hyde Parku. (j)

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook