Tommy Robinson nie dostał amerykańskiej wizy

Tommy Robinson, brytyjski aktywista anty-islamistyczny, założyciel English Defense League (pisaliśmy o nim m.in. tutaj, tutaj i tutaj) nie otrzymał amerykańskiej wizy, mimo zaproszenia na spotkanie z amerykańskimi kongresmenami. Robinson miał wystąpić na spotkaniu na temat islamu, organizowanym w środę przez siedmiu konserwatywnych amerykańskich kongresmanów z partii republikańskiej. Daniel Pipes z Middle East Forum, który był inicjatorem zaproszenia Robinsona ma nadzieję, że w późniejszym terminie będzie on mógł otrzymać wizę.

Ponad pięćdziesięciu brytyjskich parlamentarzystów wysłało do amerykańskiego sekretarza stanu Mike’a Pompeo list, w których apelowali o niewpuszczanie Robinsona do USA, ponieważ obawiają się, że wykorzysta on tę podróż do zbierania pieniędzy. (g)

Źródło: Reuters

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Grzegorz Lindenberg

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Indie: sąd odmówił cenzurowania Koranu

Antyekstremistyczna fundacja Quilliam zlikwidowana

Unijny budżet lekceważy groźbę masowej imigracji