To bzdura, że „muzułmanie się nie integrują”, powiedział po arabsku australijski mufti

Wielki Mufti, przywódca muzułmanów dr Ibrahim Abu Mohammed, skrytykował pogląd Australijczyków, że „muzułmanie się nie integrują”. Zrobił to jednak po arabsku, a jego słowa były tłumaczone na angielski, co zostało obśmiane przez media.

Dr Mohammed jest jednym z głównych muzułmańskich kaznodziejów, a w Australii mieszka od 19 lat. Na konferencji został nagrany jak po arabsku wzywa do lepszej komunikacji między rządem a muzułmańską społecznością. Pomimo przebywania w Australii od 1997 roku większość swoich publicznych wystąpień wykonuje po arabsku.

„Przepraszam? Wezwanie do lepszej komunikacji ze strony muftiego, który mieszka od 19 lat w Austarlii i ciągle nie potrafi lub nie chce komunikować się po angielsku”, ironizował popularny komentator Andrew Bolt.

Rzeczniczka muftiego broni go, że posługuje się on płynnym językiem angielskim, ale na konferencji prasowej, gdzie padają gęsto pytania woli, by uniknąć nieporozumień, posługiwać się arabskim. (j)

źródło: Daily Mail

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Bitwa o wolność słowa przegrana na własne życzenie

Indie: światowa awantura o hadis [Opinia]

Film o islamie znika z brytyjskich kin