Terroryści z ISIS – uchodźcy – przed niemieckim sądem

Trzech byłych członków Państwa Islamskiego z Iraku, którzy przybyli do Niemiec jako uchodźcy w 2015 roku, zostało oskarżonych o mordowanie w Iraku Amerykanów, miejscowych policjantów i osób cywilnych a także tworzenie i rozpowszechnianie nagrań z egzekucjami i zmuszanie ludzi do oglądania tych filmów. Nie wiadomo, ile osób zabili, ale głównemu oskarżonemu zarzuca się 13 ataków na Amerykanów oraz organizowanie dwóch egzekucji w wioskach, w których zabijano także kobiety i dzieci.

Nie są to pierwsi uchodźcy, którzy okazali się byłymi terrorystami. W lutym 2018 niemiecki sąd skazał uchodźcę z Afganistanu na cztery lata i dziesięć miesięcy więzienia za udział w atakach na wojska zachodniej koalicji w Afganistanie. (g)
Źródło: www.stripes.com

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Grzegorz Lindenberg

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Przegląd wydarzeń 16-22.11

Islam na Bliskim Wschodzie: reformy kontrolowane

“Gangi zagrożeniem dla naszej demokracji”