Terroryści z ISIS płyną do Europy

foto
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

foto

Główna prokurator Unii Europejskiej otrzymała informacje, że terroryści z Państwa Islamskiego są przemycani przez Morze Śródziemne ukryci wśród imigrantów. To nie przeszkadza polskiemu rządowi przyjąć dwa tysiące uciekinierów.

Michele Coninsx, szefowa Eurojust – Europejskiej Jednostki Współpracy Sądowej, która jest agendą EU koordynującą walkę z przestępczością w rejonach transgranicznych – potwierdziła otrzymanie informacji od tajnych służb.

Coninsx powiedziała, że grupy takie jak ISIS finansują terroryzm również z pieniędzy uzyskanych z handlu ludźmi. „Śledzimy przestępców i ich pieniądze. To alarmująca sytuacja, ponieważ widzimy wyraźnie, że przemyt ludzi ma czasem na celu finansowanie terroryzmu i że jest używany, aby zapewnić infiltrację członków Państwa Islamskiego”

W ciągu ostatnich dwóch lat dziesiątki tysięcy osób opuściło Libię w niezdatnych do żeglugi morskiej i przepełnionych łodziach lub pontonach. Za niewielką szansę dotarcia do Europy ci ludzie zapłacili bardzo dużo pieniędzy. Nie wiadomo, ilu ich utonęło. W tym roku uratowano około 70 tysięcy imigrantów, wielu podczas operacji morskiej prowadzonej przez UE. Według Coninsx, włoski funkcjonariusz poinformował agencję Eurojust trzy tygodnie temu, że przepływ imigrantów wzrósł pięciokrotnie.

Przemytnicy mieszają się często z imigrantami, żeby uniknąć aresztowania, jednak kilkudziesięciu z nich zostało zatrzymanych na Sycylii i w innych częściach południowych Włoch.

Tymczasem Wielką Brytanię ostrzeżono, aby przygotowała się na „łodzie pełne terrorystów”, jeśli islamscy fanatycy wzmocnią swoją pozycję w Libii. Ambasador Egiptu w Wielkiej Brytanii powiedział, że zalew imigrantów z północnej Afryki stwarza obecnie nowe zagrożenie, ponieważ Państwo Islamskie kontroluje libijskie przybrzeżne miasto Syrta. Z kolei wcześniej pojawiły się obawy, że oddziały lojalne wobec ISIS mogą na Morzu Śródziemnym wprowadzić piractwo w stylu somalijskim.

Bojówkarze, którzy przysięgli wierność Państwu Islamskiemu, dokonali nowych inwazji w Libii i zajęli wiele przybrzeżnych miejscowości, zaledwie kilkaset mil przez morze od kontynentalnej Europy.

Włoscy funkcjonariusze uważają, że dżihadyści współpracują już z doświadczonymi marynarzami, handlarzami ludźmi, którzy wysyłają co miesiąc dziesiątki tysięcy imigrantów do Europy.

Agaxs, na podst.: www.dailymail.co.uk

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook