Tadżykistan: bunt więźniów Państwa Islamskiego, kilkudziesięciu zabitych

Zbuntowani więźniowie z Państwa Islamskiego zabili trzech strażników i pięciu współwięźniów w tadżyckim więzieniu niedaleko stolicy Duszanbe. W czasie tłumienia buntu zabito 24 uzbrojonych w noże więźniów.

Od 12 lat mówimy o islamie bez politycznej poprawności i bez demonizowania. Wesprzyj nas byśmy mogli dalej działać.  >>Wspieram<<


W więzieniu o specjalnym reżimie przebywa około 1500 więźniów, głównie islamskich ekstremistów i terrorystów z byłego Państwa Islamskiego. Jest to już drugi bunt, wzniecony przez Państwo Islamskie w więzieniu w Tadżykistanie, poprzedni miał miejsce w listopadzie ubiegłego roku. W lipcu 2018 grupa terrorystów z ISIS przeprowadziła zamach, w wyniku którego zginęło czterech zagranicznych turystów a dwóch zostało rannych. (g)

Źródło: Reuters

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Grzegorz Lindenberg

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Koronawirus osłabił nielegalną imigrację

Media społecznościowe cenzorem XXI wieku

Muzułmańscy uczniowie wśród najgorszych na świecie