Szwecja: z imigrantami przybywają groźne bakterie

1
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

W Szwecji w galopującym tempie rośnie liczba zakażeń bakteriami odpornymi na większość antybiotyków. Według Szwedzkiej Agencji Zdrowia Publicznego powodem jest masowa imigracja.

Najgorsza sytuacja jest w południowej Szwecji, gdzie liczba nowoprzybyłych imigrantów jest najwyższa. Liczba zakażeń gronkowcem MRSA w listopadzie podwoiła się tam w porównaniu z danym z początku roku 2015.

Anders Tegnell – szef oddziału epidemiologii w Szwedzkiej Agencji Zdrowia Publicznego (Folkhälsomyndigheten) – uważa, że powodem jest masowa imigracja: „Wielu uchodźców przybywa ze skaleczeniami i zadrapaniami które są zakażone” – powiedział.

W Skanii (południowa Szwecja) w 2015 roku odnotowano 635 przypadków zakażenia MRSA, dla porównania w 2005 roku takich zakażeń było 160.

MRSA to medyczna nazwa szczepu gronkowca złocistego odpornego na większość znanych antybiotyków. Zdrowe osoby są najczęściej jedynie nosicielami tej bakterii, może ona być jednak śmiertelnie groźna dla niemowląt, osób starszych i przewlekle chorych.

Innymi groźnymi bakteriami przywożonymi z krajów Bliskiego Wschodu i Afryki do Europy są bakterie jelitowe (E.Coli ESBL, VRE) oraz prątki gruźlicy odporne wiele antybiotyków (MDR-TB ang Multi Drug Resistant Tuberculosis).

Jakub Walski, na podst. www.hd.se, www.avpixlat.info

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze