Szwecja wprowadza ostrzejsze przepisy azylowe

Parlament szwedzki przegłosował nowe przepisy azylowe, które obowiązywać mają wobec osób, które przybyły do Szwecji po 24 listopada 2015.

Osoby, którym udzielono azylu albo podobnego pozwolenia na pobyt dostawać go będą na okres 3 lat, a nie na stałe, tak jak dotychczas. Sprowadzać do siebie członków rodziny będą mogły tylko te osoby, który wykażą się zdolnością do utrzymania nie tylko siebie (tak było dotychczas) ale również osoby sprowadzanej.

Nowe przepisy obowiązywać mają przez 3 lata a potem, jeśli będą działać zgodnie z zamierzeniami, zostaną przedłużone na stałe. Do Szwecji przybyło w zeszłym roku 160 tys. osób ubiegających się o azyl i z podobną liczbą w tym roku Szwecja by sobie nie poradziła, stwierdził rząd szwedzki proponując nowe przepisy. (g)

Źródło: The Local

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Grzegorz Lindenberg

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Amerykanie pośpiesznie ewakuują Afgańczyków

Ofensywa talibów w Afganistanie

Prezydencki zamach stanu w Tunezji