Szwecja ułatwia łączenie rodzin uchodźców

W latach 2015-16 do Szwecji przybyło prawie 200 tys. imigrantów (zdj. Han Soete

Parlament szwedzki złagodził przepisy dotyczące łączenia rodzin osób, które nie dostały azylu lecz mają inny rodzaj humanitarnego prawa pobytu. Przewiduje się, że około 8 tysięcy osób przybędzie w ciągu dwóch lat do Szwecji jako członkowie rodzin takich osób: małżonkowie lub partnerzy, niepełnoletnie dzieci i rodzice niepełnoletnich dzieci.

Od 12 lat mówimy o islamie bez politycznej poprawności i bez demonizowania. Wesprzyj nas byśmy mogli dalej działać.  >>Wspieram<<


Jednocześnie parlament przedłużył na dwa lata przepisy obowiązujące od czasu kryzysu imigracyjnego z roku 2015, przewidujące, że osoby uzyskujące azyl lub inne humanitarne prawo pobytu otrzymują tylko czasowe prawo pobytu a nie stałe, tak jak przewidywały to przepisy wcześniejsze. (g)

Źródło: thelocal.se

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Grzegorz Lindenberg

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Media społecznościowe cenzorem XXI wieku

Muzułmańscy uczniowie wśród najgorszych na świecie

USA wprowadzają sankcje wobec Turcji