Szwecja: pełne zatrudnienie wśród Szwedów, duże bezrobocie imigrantów

Bezrobocie wśród rdzennych Szwedów spadło do poziomu pełnego zatrudnienia, tymczasem wśród obcokrajowców mieszkających w Szwecji wynosi ponad 20%.

Od 12 lat mówimy o islamie bez politycznej poprawności i bez demonizowania. Wesprzyj nas byśmy mogli dalej działać.  >>Wspieram<<


Podczas gdy średnio bezrobocie wśród urodzonych w Szwecji wynosi 4,2% to wśród osób urodzonych za granicą wynosi ono 21,6%. Za tą sytuację odpowiada fakt, że wielu imigrantów nie jest w Szwecji dłużej niż rok, uważa Gregory Golding kierownik wydziału zatrudnienia w okręgu Jönköping. Jednak tak niezwykła sytuacja trwa od 3-5 lat i jego zdaniem nadwyręża system, który nie zdążył się dostosować do sytuacji.

To jednak prędko się nie zmieni, bo imigranci nie mają potrzebnych umiejętności i doświadczenia, oczekiwanego przez firmy, twierdzi Golding. (j)

źródło: Sverigesradio

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Jan Wojcik

Jan Wojcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Bliski Wschód “Od Trumpa do Bidena”

Przegląd wydarzeń 11-17 stycznia

Pierwszy “uchodźca klimatyczny” we Francji?