Szwajcaria: nie pływasz z chłopakami, nie będzie obywatelstwa

epa03366113 A young Turkish woman cools off while wearing a burkini at an open-air bath in Berlin, Germany, 20 August 2012.  EPA/STEPHANIE PILICK
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Dwie dziewczynki odmawiały pływania na basenie razem z chłopcami na lekcjach w-f, co spowodowało odrzucenie ich wniosków o naturalizację.

Dziewczynki w wieku 12 i 14 lat, mieszające w Bazylei, twierdzą, że ich religia nie pozawala im na uczestnictwo w obowiązkowych lekcjach pływania razem z mężczyznami na tym samy basenie. Władze Bazylei z kolei twierdzą, że w ten sposób nie przestrzegają szkolnego programu, co jest powodem odrzucenia ich wniosków.

„Ktokolwiek nie przestrzega tych warunków narusza prawo i dlatego nie może zostać znaturalizowany”, powiedział prezydent komitetu naturalizacyjnego, Stefan Wehrle.

Szwajcaria coraz ostrzej patrzy na to czy ktoś się zintegrował ze społeczeństwem czy nie, niezależnie jak długo mieszka na jej terytorium i jak płynnie mówi w jednym z oficjalnych języków. W kwietniu odmówiono obywatelstwa rodzinie imigrantów z Kosowa ponieważ chodzili po miasteczku w dresach i nie witali się z przechodniami. Głośny ostatnio był także przypadek dwóch młodych muzułmanów, którzy odmówili podawania ręki nauczyciele.

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook