Szkoły nie dają rady wykrywać ekstremistów

Hunt
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Hunt

Nie można oczekiwać, że szkoły będą wykrywać zradykalizowanych uczniów, skoro ich własne rodziny nie zauważają sygnałów ostrzegawczych – powiedział brytyjski polityk z Partii Pracy.

Tristam Hunt, Przedstawiciel opozycji, w „gabinecie cieni” odpowiedzialny za edukację, ostrzegał, że coraz więcej odpowiedzialności przypisywane jest szkołom i nauczycielom. Napiętnował islamski ekstremizm jako „trującą i nowotworową ideologię”, która opanowuje umysły wielu młodych ludzi.

Hunt zasugerował, że inne służby publiczne, jak opieka społeczna, zostały odsunięte od tych działań, pozostawiając szkoły sam na sam z tym problemem.

Polityk wypowiadał się  po tym, jak trzy dziewczyny z Bethal School Academy we wschodnim Londynie uciekły do Syrii, żeby dołączyć do Państwa Islamskiego. „Jeśli sami rodzice nie wiedzą, co się dzieje, to oczekiwania, że nauczyciele i dyrektorzy szkół będą wiedzieli, są wygórowane”, stwierdził.

Roselit, na podstawie: www.dailymail.co.uk

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze