Szariat wkracza do Niemiec

| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

W precedensowym procesie rozwodowym współdecydował duchowny islamski, potwierdzając zgodność orzeczenia z szarijatem

Sąd w Siegburgu orzekł właśnie rozwód irańskiego małżeństwa przy udziale mułły, który zatwierdził wydane orzeczenie.

– Jest to precedens w całej historii sądownictwa w RFN i należy mieć nadzieję, że inne sądy będą postępować podobnie w określonych sprawach – zapewnia „Rz” adwokat Seyed Shahran Iranbomy.

Sprawa dotyczyła mieszkającego w RFN od lat małżeństwa z Iranu. Małżeństwo rozpadło się, lecz mąż nie godził się na formalny rozwód. Potrzebowała go żona, gdyż bez tego nie była w stanie wyjechać do Iranu, aby zaopiekować się chorą matką. Ryzykowałaby zatrzymanie przez irańską policję obyczajową.

(…)

– Od dawna stosują prawo islamskie – mówi prof. Hilmar Krüger z uniwersytetu kolońskiego. Zwłaszcza w sprawach rodzinnych. Jak w przypadku pewnej wdowy, która bezskutecznie odwoływała się od wyroku przyznającego jej prawo do połowy emerytury po mężu, gdyż pozostałą część otrzymuje druga żona zmarłego muzułmanina. Czy w sprawie Turka, który zgodnie z orzeczeniem rozwodowym zmuszony został do wypłaty żonie 600 złotych monet obiecanych w chwili zawarcia małżeństwa, zgodnie z tradycją muzułmańską.

pełny tekst Rzeczpospolita

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze